makaleler
Cumartesi , 16 Mart 2019
HABERLER

Hocalı için bir imzada siz atın..

hocaalı

İnsanlık onuru adına, Demokrasi adına, Adalet adına, Tarihi gerçeklerin ortaya çıkması adına, Haksızlıklara dur demek adına, Azerbaycan’da yapılan Hocalı Soykırımının tanınması için İMZANIZI ATINIZ.

Hocalı Soykırımının tanınması amacıyla Beyaz Saray’ın resmi internet sitesinde yerleştirilmiş dilekçeye oy kullanmak için kural ve koşulları aşağıdaki gibidir.

Bilindiği gibi Amerika’da yaşayan Azerbaycan Türkleri Hocalı Soykırımının tanınması amacıyla Beyaz Sarayın resmi internet sitesinde bir dilekçe yerleştirmişler.

Beyaz Saray’ın resmi sitesinde yer alan “Biz halkız” (We the People) bölümünde yerleştirilmiş dilekçe Hocalı Soykırımının 21. yıldönümü arifesinde Hocalı Soykırımı ve onun kurbanlarının anılması ile ilgili ve Amerika Birleşik Devletlerinin (ABD) bu konuda beyanat vermesi için imza toplanmasını öngörüyor.

Bu konunun Beyaz Sarayda gündeme gelmesi için 25 Şubat’a kadar 100,000 (Yüz bin) oy kullanılması gerekiyor.

25 Ocak’tan 2013 tarihinden itibaren başvuru için oy kullanma açık ilan edilmiş ve internet üzerinden imza toplamak için “Biz halkız” kampanyası kapsamında oylama başlamıştır.

Kampanyada nasıl oy kullana bilirsiniz :

1. “We the People”  (Biz halkız) kampanyası Beyaz Evle iletişim araçlarına kısıtlama koymuyor, posta ve elektronik posta olanaklarını da ortadan kaldırmaz.

3. “Biz halkız” kampanyasında yer almak için siz www.whitehouse.gov adresinde hesap oluşturmalısınız.

4. Yeni hesap oluşturmak için kendi mevcut e-posta adresinizi kullanmanız gerekiyor. Bunun için ilk olarak sitede Mavi arka fonda “Create an account” (Hesap Oluştur) yazısına tıklayarak kaydolmanız gerekiyor. Daha sonra e-mail adresinize giderek size gönderilen onaylama linkini onaylayınız.

5. Onayladıktan sonra “Sign this petition” (Bu dilekçeyi imzala) düğmesine tıklayarak Oyunuzu Kullanıyorsunuz.

Önemli Not:

1. Hesap limiti: Her kişi sadece bir IP adresi (bir bilgisayardan) kullana bilir.

2. Kullanıcı birkaç kez hesap oluşturmaya veya imza atmaya gayret ederse Beyaz Saray kayıtlı olan bilgisayarların IP adresinin kullanımına sınırlama koyacak.

OY KULLANMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ..

Yazar Biyografisi

12 yorum

 1. ya olum ya karabag baska yulu yok artik

 2. Ömer Kürşat Kıtay

  UNUTMA, UNUTTURMA !

 3. hepimiz hocaliyiz..akitilan kanlar oz kisasini gozleyir,bunu unutmayaq

 4. Hocalı Soykırımını barbarlar yapmış, ermeni barbarları, insanların derilerini soymuşlar. . .

 5. Ermeniler yalan söylemeyi severler, en çok tarihi yalanları. Ermenilerin 301 yılında Hristiyanlığı kabul ettiklerini okudum, yani Bizanslılardan önce! Her milletten önce! Halbuki o dönemde Ermenistan Bizans Devletinin vassalıydı ve Bizans Devleti o yıllarda Hristiyanlığı yasaklamıştı.

 6. Ben Karabağ’da Şuşa’da doğdum, bu şehirde büyük bir kilise vardı, Alban kilisesi diyorduk, kullanılmıyordu. Ermeniler bu kilisenin tamirini üstlendiler, ustalar Yerevan’dan geliyordu. Sessizce kilisenin eski yazılarını silip kendilerine uygun yazılar yazıyorlardı. Şimdi neler yapıyorlar Allah bilir!

 7. haylarin hic bir zaman veteni olmamis indiki (hayastan) qerbi Azerdaycan torpaqinda rus carliqi terefinden yaradilmisdir

 8. xocalida haylar dynyanin en dehsetli soy qirimi etmisler insalidan bu fasist haylarin Azerbaycan xalqina qarsi toredmis sadizimdir

 9. Ermenilerin Xaqlimiza qarsi toretdiyi Xocali dehsetini hec vaxt unutmayacagiq!!! Xocali sehidlerinin qisasini qiyamete qoymayacagiq!

 10. Azərbaycanlılara qarşı törədilən bu faciələri hər kəs tanımalıdır!

 11. xocali -> xalqimizin qan yaddawidir !

 12. Biz dünyanın en merhametlı askerlerıyiz bızki öldùrmeye deyil yaşatmak icin varız

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*