makaleler
Cumartesi , 16 Mart 2019
HABERLER

Dernek Başkanımız Daniyarov’a Panfilov Yetim Çocuklar Yurdundan Onur Belgesi verildi.

P1030847

Derneğimiz Genel Başkanı Ahmet Sağlam ve Başkanımız Aydin Daniyarov’un 2008 yılında Manas Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlıkları döneminde Kırgızistan – Türkiye Manas Üniversitesi Öğrenci Konseyi olarak, dönemin Manas Üniversitesi Öğrenci İşleri Müdürü Sayın Serhat Atmaca, Öğrenici Konseyi Genel Sekreteri Sayın Ali Toraman, Öğrenci Konseyi Muhasebecisi Sayın Kasiet Koshbaeva Öğrenci Konseyi Üyesi Sayın Adiet İdrisov ve diğer kıymetli hocalarımız ve çalışma arkadaşlarımızın üstün gayret ve çabalarıyla Kırgızistan genelinde büyük bir yardım konseri tertip edilmişti. Söz konusu yardım konserinden elde edilen 150.000 Kırgız Somu tutarını Manas Üniversitesi adına Kara-Balta şehrinde bulunan Panfilov Yetim Çocuklar Yurdunu kapsamlı bir sınıf yaptırıldı. Sınıfın adı da Kırgızistan – Türkiye Manas Üniversitesi sınıfı olarak verildi.

Manas Üniversitesi’de 2008 yılından bu zamana kadar sınıfın danışmanı olarak yetimler okuluna yardımda bulunmaya devam etti. Derneğimizde her sene düzeli olarak yetimler okuluna erzak ve kırtasiye malzemeleri yardımında bulundu.

Yetimler okulunun yönetimi de yardımda bulunan gönüller için 16.05.2013 günü Manas Üniversitesi Rektörü Sayın Sebahattin Balcı, Türk Dünyası Öğrenci Derneği Başkanı Sayın Aydin Daniyarov,  Manas Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkan Yardımcısı Sayın Fatih Karakaya katılımıyla bir teşekkür programı gerçekleştirdi.

Teşekkür programında derneğimizin yetimler okulu için gönüllü olarak yapmış olduğu çalışmalardan ve üstün gayretlerinden dolayı derneğimiz adına Dernek Başkanımız Aydin Daniyorov’a Onur Belgesini okul müdürü tüm katılımcıların huzurunda takdim etti.

Okul müdürü konuşmasında: Eğer bu gün buraya bir ilgi varsa ve bu yetimlerle ilgileniliyorsa, dikkatler bu yana doğru çekilmişse hiç şüphesiz ki önce Allah sonra Allahın vesile kıldığı Türk dünyası Öğrenci Derneği gönüllülerinin çabalarıyla olmuştur, dedi.

 P1030861

P1030868

P1030854

P1030869

P1030879

P1030880

Yazar Biyografisi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*