makaleler
Perşembe , 18 Ekim 2018
HABERLER

Geleneksel olarak düzenlenen yardım kampanyamız Kırgızistan’da gerçekleştirildi.

1

“Bir çocuk gülücüğü bir dünya” bu yıl da geleneği bozmadık Krasnorechensk’teki kimsesiz çocuklara sizden şefkat götürdük.

Türk Dünyası Öğrenci Derneği olarak her sene geleneksel olarak " Yeni Yılı, Çocuklara Bayram Edelim " adlı yardım programımız ikincisi, bu yılda Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te Krasnorechensk’teki kimsesiz çocukların yüzünü güldürdü.

Türk Dünyası Öğrenci Derneği tarafından bir önceki yıl Kırgızistan’ın Panfilov şehrindeki yatılı köy okulundaki yetimlere 450.000 som yardım edilmişti.

Bu yılda 10 – 26 Aralık 2013 tarihleri arasında Türk Dünyası Öğrenci Derneği Koordinatörlüğünde Bişkek Finans Akademisi’nin öğrencileri ile birlikte toplanan 300.000 som yardım 28 Aralık 2013 tarihinde Kırgızistan Krasnorechensk’teki yetim çocuklara taktim edildi.

Yardım programımız çerçevesinde

•          190.000 som ilaç

•          50.000 som gıda ve ev eşya

•          Elektrikli süpürge ve TV

•          Tatlılar ve yeni yıl hediyeleri

Giyim ve oyuncaklar, derneğimizin Başkanı Aydin Daniyarov ve derneğimizin yönetim kurulu ile birlikte Bişkek Finans Akademisi’nin öğrencileriyle birlikte düzenlenen bir eğlence programında taktim edildi.

Yardım kampanyamız "Ata LTD  Beko, Elson LLC KG, Sauber , " Bishkekteploset",  Dordoi işadamları , “Forester" ve "Tokyo" futbol kulüpler, Bişkek – Finans Akademisi’nin öğretmenleri ve öğrencileri ve farklı kurum ve kuruluşların desteği ile gerçekleştirildi.

Derneğimizin organize ettiği söz konusu yardım programları Kırgızistan Cumhuriyeti belirlediği aşağıdaki hedefler doğrultusundan gerçekleştirilmiş olup, Kırgızistan’da yapılan tüm yardım ve benzeri programlarımız Kırgız devleti ile karşılıklı fikir alışverişi doğrultusunda yürütülmektedir.

Kırgızistan’ın yardım faaliyetleri için STK’lara ve diğer gençlik kurumlarına, aşağıdaki maddeleri hedef olarak belirlemiştir.

1. Nüfusun (çocuk evleri, huzurevleri, vb.) hassas kısmı yardım.

2 . Hayırsever faaliyetleri Kırgızistan tüm ilgili vatandaşlarına eşit olarak dağıtılması

3 . Öğrenci ve gençlik organizasyon becerilerini bu yönde geliştirmek

4 . Entegrasyon ve gençlik konsolidasyonu

Türk Dünyası Öğrenci Derneği olarak her sene geleneksel olarak düzenlediği yardım kampanyasına katkı sağlayan başta Kırgızistan halkına, Kırgızistan’daki sponsor şirketlerimize şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Благотворительнаяакция "Подаримдетям радость-2" былауспешнопроведена!!!Датапроведенияакции с 10 декабря 2013 по 26 декабря 2013 год. Датавручения и проведениямероприятия – 28 декабря 2013 г. Организатор – Общественноеобъединение «МолодежьТюркскихстран» совместносостудентамиБишкекско-ФинансовойЭкономическойАкадемии. Краснореченскомуспециальномушколе-интернатубылаоказанапомощьнаобщуюсуммуоколо 300 000 сом. Изних: -медикаментына 190 000 сом -продуктыпитания и хоз.товарынасумму 50 000 сом -пылесос, телевизор и муз.центр -сладости и новогодниеподарки -вещи, игрушки и одеждадетям. Денежныесредства и другиевещибылисобраныприучастииорганизационнойгруппы и поддержкикомпаний : Ата ЛТД (шоколад), Беко (пылесос), «ЭлсонЛЛСиКейДжи» (медикаменты), Саубер, руководствоОАО«БишкекТеплосети», предпринимателирынкаДордой, Футбольныеклубы «Форестер» и «Токио», преподаватели БФЭА и сотрудникиразныхорганизаций. Даннаяакцияпроводитсявторойгодподряд. В прошломгодупомощьбылаоказанадетскомудому-интернату в селеПанфиловское. Помощьбылаоказана в видепродуктовпитания, хоз.товаров, одежды, игрушек, подарков, сладостей и др. наобщуюсумму 450 000 сом. Общественноеобъединениепланируеттакжепродолжатьблаготворительныеакции и привлекать к даннымакциямактивнуюмолодежьКыргызстана и планируетрасширитьсвоюпрограммудляохватадетскихдомов и домовпрестарелыхповсейстране.

Припроведенииданныхмероприятийобщественноеобъединениеставитпередсобойнижеследующиезадачи:

1. Помочьуязвимойчастинаселениястраны (детскиедома, домапрестарелых и др.).

 2. Привлечь к благотворительнойдеятельностивсехнеравнодушныхгражданКыргызстана.

3. Научитьстудентов и молодежьорганизационнымнавыкам.

4. Объединение и сплочениемолодежи. Даннаяорганизацияявляетсяволонтерской и неявляется НПО.

П.с. Хочувыразитьблагодарностьотимениорганизационнойгруппывсемнашимспонсорам, организаторам и всемтем, ктоучаствовал, поддержалнашуакцию и неосталсяравнодушным в данноммероприятии!

 1498909_243955575764263_1799936861_o

IMG_0394

IMG_0398

IMG_0426

IMG_0492
IMG_0502

 

IMG_0535

IMG_0544

Yazar Biyografisi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*