makaleler
Cumartesi , 16 Mart 2019
HABERLER

Türk Dünyası Gençlik ödülü Kosova Kamu Bakanı Mahir Yağcılar’a verildi

Türk Dünyası Öğrenci Derneği projesi olan Geleneksel Türk Dünyası Gençlik Buluşmasının dördücüsü bu sene Kosova’nın Prizren şehrinden Türk Dünyası Parlamenterler Derneği ile müştereken Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle,  Kosova Genç Birlik Derneği’nin  ev sahipliğinde 15 ülkeden gençlik alanında faaliyet gösteren 40′a yakın STK’nın katılımıyla Kosova’nın Prizren şehrinde 17 – 18 – 19 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu gençlik buluşmamızda Türk Dünyası Öğrenci Derneğinin karar birimlerince hersene verilmesi planlanan “Türk Dünyası Gençlik” ödülünün ilki, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Sayın Mahir YAĞCILAR’a Derneğimiz Genel Başkan Yardımcısı Ali TORAMAN tarafından aşağıdaki ilgili gerekçe kamuoyuna okunarak taktim edilmiştir.

GEREKÇE

Türk Dünyası Öğrenci Derneği olarak, kurulduğumuz 2008 yılından bu yana, Türk Gençliğinin daha aktif bir şekilde siyasi hayatta yer alması için çaba sarf etmekteyiz.

Türk Dünyası sathında 15 ülke ve özerk bölgede koordinatörlüğü bulunan derneğimiz, söz konusu ülke ve bölgelerde geleceğimizin mimarı gençlerin siyasi hayatta daha aktif ve katılımcı olarak yer almaları için çaba göstermektedir.

Bilgelik ve tecrübeyle birleşen çeviklik, gerek Türk tarihinde, gerek İslam tarihinde, gerekse dünya tarihinde büyük başarıların anahtarı olmuştur.

Akşemsettin’in bilgeliği ve tecrübesiyle Fatih’in çevikliği ve enerjisi bir araya gelince, bir çağ kapanıp yeni bir çağ açılmıştır.

Bizler Türk Dünyası Öğrenci Derneği olarak, derneğimizin koordinatörlüğünün bulunduğu tüm ülke ve bölgelerde siyaset sahnesinde gençlerimize yer veren bir siyasi anlayışı destekleme kararı almış bulunmaktayız.

Malumlarınız olduğu üzere, 8 Haziran 2014 tarihinde genç ve dinamik Kosova’da genel seçimler yapılmıştır.

Kosova Demokratik Türk Partisi’nin bugüne kadar yapılan Kosova Meclis seçimlerinde ( 2001, 2004, 2007, 2010) ve 2014 seçimlerinde gençlere verildiği önem ve KDTP Genel Başkanı Sayın Mahir Yağcılar’ın her platformda, gerek Balkan gençlerini gerekse Türk Dünyası gençlerini destekleyen açıklamaları, bizlerde büyük bir heyecan ve sevinç meydana getirmiştir.

Bu bağlamda karar birimlerimiz bu yıldan itibaren verilmesi düşünülen “Türk Dünyası Gençlik” ödülünün ilkini Kosova Kamu Yönetimi Bakanı, KDTP Genel Başkanı Sayın Mahir Yağcılar’a takdim etmeyi uygun bulmuştur.

IMG_1834

IMG_1837

IMG_1844

IMG_1847

Yazar Biyografisi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*