makaleler
Cumartesi , 16 Mart 2019
HABERLER

Dernek Başkanımızın Media Manas’a röportaj verdi

Türk Dünyası Öğrenci Derneği Başkanı Aydin Daniyarov’un Manas Üniversitesi internet gazetesi olan Media Manas’a röportaj vermiştir. İlgili röportajı derneğimizin web sayfasını takip eden sayın takipçilerimiz için aşağıda paylaşıyoruz.

Media Manas

aydinAydin Daniyarov: ‘Hayallerim Gerçekleşti’

Gazetemizin ‘’Eski Öğrenci’’ bölümünde bu defa öğrencilik döneminde KTMÜ Öğrenci Konsey Başkanlığı görevini yapmış olan Aydin Daniyarov’a yer verdik.

Okuldan mezun olduktan sonra ben de herkes gibi Kırgız-Rus Slav Üniversitesi’nin Maliye Bölümü’ne başvurdum. Kayıt olduktan sonra Isık Göle tatil yapmaya gittim. Tatilden geldikten sonra ailem Manas Üniversitesi’ni kazandığımı söyleyerek, tekrar düşünmemi istediler. Manas’ta okuyacağım hiç aklıma gelmezdi. Sadece sınava girmiştim. Tanıdığım insanlar bu üniversitenin iyi olduğunu söylemişlerdi ve çok övmüşlerdi. İyice düşündükten sonra Manas Üniversitesi’nde okumaya karar verdim.
Hazırlık sınıfında okurken biraz zorluk çektim. Aslında ben Bişkek şehrindeki 6 Numaralı Rus Okulu’nu bitirdim. Rus Okulu mezunu olduğum için hazırlık sınıfında Kırgızca ve Türkçeyi öğrenmek zor oldu. Bu ilk sorunumdu. Diğeri ise sınıf arkadaşlarıma eski okulumdaki gibi şaka yaptığımda anlamıyorlardı. Fakat sonunda şakalarımı anlamayan sınıf arkadaşlarıma da alıştım. Ders sırasında uyuyakaldığım zamanlar da oldu.
Öğrenciyken Yaptığım Hayırseverlik İşlerime Devam Etmekteyim
Sosyal işlerde çok aktif biriyim. Öğrencilik dönemimin en sevinçli olayı öğrenci konseyi başkanı olmamdır. Öğrencilerle ilgili birçok program düzenledik. Onlarla samimi iletişimde bulunmak beni mutlu ediyordu. Çeşitli hayırseverlik konserleri düzenledik. Kocomkul Spor Salonu’nda ‘’Bahar Şenliği’’ adlı hayırseverlik konseri düzenledik. Bunun yanı sıra Çüy bölgesinin Kara-Balta şehrindeki Panfilov Yatılı Okulu’nda üniversitemiz tarafından Kırgızca sınıfı açıldı ve çeşitli yardımlar yaptık. Şu anda da hayırseverlik çalışmalarına devam ediyorum. 22 Aralık 2012 yılında arkadaşlarımızla beraber bu okula yılbaşı hediyeleri, yiyecek ve içecekler götürerek az da olsa katkıda bulunduk. Öğrenci kardeşlerim, hiç bir şeyden korkmayın, utanmayın ve arzuladığınız amaçlara ulaşmak için çaba gösterin. Günümüzde üniversitemizin öğrencilerine çok değer veriliyor. Çünkü aldıkları eğitim düzeyi yüksek. Öğrenci arkadaşlarıma sadece okumakla kalmayarak, her zaman aktif olmalarını öneriyorum.
Çocukluk Hayalim Gerçekleşti.
Öğrenciyken 2007 yılında çalışmaya başladım. ‘’Koll Centre Klaytner’’ Şirketi’nde iki sene çalıştım. Bu benim resmi çalıştığım ilk yerdi. İlk başta operatör olarak çalışmaya başladım, sonra yükseldim. 2009 yılında tecrübe kazanmak amacıyla Finans Kredi Bankası’nda stajımı yaptım ve orada işe başladım. Banka müdürü: ‘Bir ay içinde çalışmada iyi performans gösterirsen resmi olarak seni işe alacağız’’ dedi. İşe girebilmek için gece gündüz çalıştım. Tabii derslerimden biraz geri kalıyordum. Ama iş yerimde iyi performans gösterdim. İlk maaşım 4000 Somdu. Bu bankada bir buçuk yıl çalıştım. Aynı yıl Uluslararası Demir Bank’tan iş daveti aldım. Elbette bu benim hoşuma gitti. Bankanın genel müdürü Türk olduğu için benim Türkçe bilmem Türk müşterilerle ve yöneticilerle rahat iletişim kurmamı sağladı. Bankada iyi bir çalışma performansı gösterdiğim için 6 ayda işletmeci görevine terfi ettim. Önemli VİP müşterilerle çalıştım. Aynı yıl tecrübe almak amacıyla beni Türkiye’ye staja gönderdiler.
2013 yılının Kasım ayında Kırgız Dıykan Bankası Ticaret Bölümü’nün başkanı olmamı teklif etti. O bankanın yeni açılmasına rağmen teklifini reddetmedim, çünkü kendimi göstermede güzel bir fısattı.
Banka Başkanı Olmak İstiyorum
Bu günlerde arkadaşlarımla beraber Biznes-Konsaltin Şirketi’ni açtık. Çeşitli projeler yapmaya yardım ediyoruz. Ama işlerim yoğun olmasından dolayı o projeye yeterince vakit ayıramıyorum. Bununla birlikte Türk Ülkelerinin Öğrencileri adlı hayırseverler grubunu yönetiyorum. Her sene çocuk evlerine yardımlarda bulunuyoruz. Bu sene ise 28 Aralık 2013 tarihinde Krasnoreçen Çocuk Evi’ne yardım etmeyi planlıyoruz. Bana göre yardım etmek herkesin görevidir.
Gelecekte kendi işimi kurmayı düşünüyorum. Bunun yanında banka genel müdürü olmak istiyorum. Harekete bereket denildigi gibi her zaman çaba gösterip çalışacağım.

Adı ve soyadı: Daniyarov Aydin Munarbekoviç
Doğum yılı: 11 Kasım 1988
Üniversite yılları: 2005-2010 yıllar arası
Bölümü: Maliye

Kaynak : http://media.manas.edu.kg/


Yazar Biyografisi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*