makaleler
Cumartesi , 16 Mart 2019
HABERLER

Hakkımızda

Türk Dünyası Üniversiteleri Öğrenci Konsey Başkanları toplantısı ilk defa 27-28 Şubat 2009 tarihleri arasından Kırgızistan – Türkiye Manas Üniversitesi 2008 – 2009 Öğrenci Konseyinin yönetimi döneminde Kırgızistan’nın Başkenti Bişkek’te yapıldı.

Söz Konusu toplantıya Türkiye Cumhuriyeti’nden T.C Yükseköğretim Kurumları Ulusal Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulunun çatısı altından bulunan Türkiye Cumhuriyeti’nden yirmi dört üniversite konsey başkanı,Kırgızistan Cumhuriyeti’nden sekiz üniversite öğrenci konsey başkanı,Kazakistan Cumhuriyeti’nden Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk – Kazak Üniversitesi konsey başkan ve başkan vekilinin katılıyla gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantıda Türk Dünyası Üniversiteleri ile koordinasyon sağlayacak bir sekreterya oluşturuldu.Oluşturulan sekreterya şuanki Türk Dünyası Öğrenci Derneği yolunda atılan ilk adımı olmuştur.

Amacımız kültür ve köken bağı ile birbirlerine etle kemik gibi bağlı olan Türk Cumhuriyetleri ve akraba topluluklarının çocuklarını, geleceğin yönetecilerini, tarihlerindeki aydınlık ışığın yol göstericiliği ile tek çatı altından toplamaktır.

  • Misyonumuz

Türk Cumhuriyetleri ve Türk Topluluklarındaki gençlerimizin birlikteliklerini,ortak anlayışlarını ve işbirlikteliklerini geliştirmelerine katkıda bulunmak. Milli ve manevi değerlerimize, tarihi ve kimlik şuurumuza sahip çıkmak. Geçmişimizden aldığımız üstün medeniyet mirasımızı geleceğin en yüksek zirvesine taşımaktır.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*